03 września 2012

Medycyna przeciwstarzeniowa

Nie wiem jak Wy moje drogie czytelniczki, ale ja nigdy nie zrobiłabym sobie botoksu ( jad  kiełbasiany, taksyna botulinowa) oczywiście wszystko jest dla ludzi i jeśli ktoś chce to bardzo proszę. Ja jednak mówię stanowczo NIE.
W związku z tym znalazłam cudowną alternatywę dającą efekty długofalowe. Jest nią właśnie Medycyna Przeciwstarzeniowa. W Polsce zaczyna ona dopiero kiełkować, ale wierzę, że z czasem stanie się bardziej powszechna. 
Jest to przede wszystkim profilaktyka Każdy z nas jest indywidualnością i ma inne zasoby genetyczne. Po przeprowadzeniu dokładnych badań - mając wiedzę na ten temat, jesteśmy w stanie tak ukierunkować profilaktykę, aby wyeliminować niedobory : miko i makro elementów, witamin, hormonów i innych czynników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.Gdy chcemy skutecznie zapobiec procesom starzenia musimy zacząć działać od wewnątrz, czyli od komórki!! Medycyna przeciwstarzeniowa zajmuje się przyczynami a nie skutkami. Wniosek jest taki, że to co bierze "Goździkowa" nie koniecznie sprawdzi się u nas. Tabletki typu "włosy, paznokcie", "Piękna i zdrowa skóra" itp. nie koniecznie są nam potrzebne i mogą nic nie zmienić, bo może okazać się, że brakuje  nam zupełnie innego składnika. 
Niestety badania w chwili obecnej są bardzo drogie i kosztują od 1000 do 5000 złotych w zależności od tego ( po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie oczywiście) co tak naprawdę potrzebujemy zbadać.
Podsumowując zachęcam wszystkich do przeprowadzenia badań, jeśli tylko macie w nadmiarze trochę wolnych środków finansowych :) Na pewno przyniesie to znacznie więcej pozytywnych efektów niż wydawanie pieniędzy na zbędne zabiegi kosmetyczne. Ja już zaczynam odkładać na ten cel.
W Polsce w większych miastach są gabinety specjalizujące się w medycynie przeciwstarzeniowej.
A tym czasem sama staram się dbać o swój organizm dostarczając mu odpowiednich składników odżywczych i prowadząc zdrowy i aktywny tryb życia. Pamiętajcie zatem trzy główne czynniki wpływające na nasze dobre zdrowie i samopoczucie to :

 DIETA - AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA - STYL ŻYCIA


Larysa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz