02 sierpnia 2012

SUN and FUNPomimo iż połowa Wakacji już za nami pomyślałyśmy, że dla sierpniowych i wrześniowych urlopowiczów parę naszych propozycji i wskazówek dotyczących opalania i pielęgnacji opalonej skóry może się przydać.     Oczywiście numerem 1 powinien być krem z filtrem.
Zaczynamy zawsze od najwyższego filtra( faktor 30 a na twarz nawet faktor 50), żeby ochronić bladą jeszcze skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i nie doprowadzić do poparzenia skóry. Po paru dniach gdy skóra przywyknie do słońca możemy powoli zmniejszać faktor do 20 - 15..Balsamy do opalania czy olejki polecamy wodoodporne, dzięki temu po każdym wyjściu z wody masz pewność, że jesteś odpowiednia zabezpieczona przed słońcem.Bez względu na karnację konieczne jest używanie kremów z filtrem. I co najważniejsze należy zachować umiar w przebywaniu na słońcu. Żeby zapobiec bólom głowy czy udarowi słonecznemu należy koniecznie osłonić głowę chustką czy kapeluszem.

Oto nasze sprawdzone propozycje:


Obowiązkowo woda termalna Avene, która wspaniale koi i odświeża wysuszoną słońcem skórę.

Pamiętajmy, że między kolejnymi kąpielami słonecznymi najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie i nawilżanie skóry. Zapobiega to przesuszeniu się skóry a co za tym idzie łuszczeniu. Dobrze jest też się schłodzić letnią lub zimną wodą.
Proponujemy maskę do twarzy z  Body Shop z Vitaminą E, Sink-In Moisture Mask, która jest nawilżajacą maseczką wzbogaconą witaminą E. Przeznaczona dla każdego typu cery .
Nakładała się ją wieczorem  po całodziennym plażowaniu i zostawia na noc. Rano skóra jest świetnie nawilżona, świetlista  i miękka jak u noworodka.Można ją nałożyć na 10 minut , po czym zetrzeć delikatnie chusteczką.
Na wieczorne wyjście na miasto czy kolację żeby podkreślić piękną brązową opaleniznę polecamy balsam ze złotymi drobinkami marki Soraya. Doskonale nawilża i nadaje złocisty koloryt opalonej skórze.


Życzymy Miłego i bezpiecznego plażowania, tym którzy jeszcze wyczekują na swoje tegoroczne wakacje:)
My jesteśmy jeszcze przed urlopem i upragnionych wakacji nie możemy się doczekać. Głowy mamy pełne pierwszych, letnich stylizacji i  mamy nadzieję, że się Wam spodobają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz