15 września 2012

Marylin Monroe - kwintesencja kobiecości


Nigdy nie postrzegała siebie jako symbol seksu - "Skąd mam wiedzieć czego mężczyźni oczekują od symbolu seksu? Przecież jestem dziewczyną."- powiedział kiedyś Marylin Monroe. Jednak nigdy nie mogła od niego uciec. Marylin zawsze będzie dla mnie kimś więcej niż piękną kobietą. Będzie ikoną, gwiazdą kina i wielką tajemnicą.

W czym tkwi urok i styl  Marylin Monroe ?

Przede wszystkim Marylin wyglądała charakterystycznie. Podkreślony pieprzyk na górną wargą po lewej stronie. Pięknie podkreślone oczy charakterystyczną gruba kreską, pogrubione i wydłużone rzęsy i pełne wyraziste usta. I oczywiście blond włosy. Dołóżmy do tego jej niesamowitą swobodę, gesty (np. zabawa włosami, uwodzicielskie spojrzenie.)
Ubrania idealnie dopasowane do kobiecych kształtów, podkreślające wąską talię. Najczęściej nosiła się w ołówkowych spódnicach i eleganckich zapinanych sweterkach. Kolory były raczej stonowane. Wiele współczesnych gwiazd lubi stylizować się na "Marylin Monroe" ozdabiając okładki poczytnych magazynów.


Tajemnicza śmierć Marylin Monroe i do tej pory nie wyjaśnione okoliczności jej śmierci sprawiają, że jej postać jest jeszcze bardziej intrygująca."Mądra dziew­czy­na całuje, ale się nie za­kochu­je, słucha, ale nie wie­rzy, od­chodzi, za­nim zos­ta­nie porzucona"
Marylin Monroe
Marylin Monroe nigdy nie "umrze" zawsze będzie w naszych sercach i w tym tkwi jej Sukces

Larysa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz